W dniu 4 lutego 2003 roku w czasie prywatnej audiencji Ojciec Święty Jan Paweł II pobłogosławił dzieło budowy naszego kościoła pod wezwaniem św. Kingi.
Projekt kościoła i zaplecza duszpasterskiego wykonało
Biuro Architektoniczne Szymczak
Gdańsk, ul. Świętokrzyska 33
www.projekty.com.pl

Dnia 2 października 2001 roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę plebanii i domu katechetycznego na osiedlu "Olimp". Pozwolenie uprawomocniło się po 18 października. Po Świętach Wielkanocnych 2002 rozpoczęliśmy prace budowlane, aby na drugą rocznicę powstania parafii i odpust parafialny, tj. 24 lipca, uruchomić kaplicę w dolnej części planowanych budów.

Zamierzony cel udało się osiągnąć i wybudować część piwniczną plebanii i domu katechetycznego. 24 lipca 2002 w nowej kaplicy przeżyliśmy odpust parafialny z udziałem księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.
Po wakacjach były prowadzone drobne prace upiększające kaplicę oraz położona została instalacja elektryczna. W kwietniu 2003 założyliśmy w kaplicy nagłośnienie.
Od 23 kwietnia 2003 nowa brygada rozpoczęła prace przy budowie domu katechetycznego.

Na trzecią rocznicę powstania parafii wytynkowaliśmy kaplicę. W czasie uroczystości odpustowych 24.07.2003 r. Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski konsekrował dzwon ufundowany przez rodzinę Państwa Dąbkowskich oraz poświęcił kaplicę i tabernakulum ufundowane przez rodzinę Państwa Czernia.

29.04.2004 r. zakończyliśmy budowę Domu Katechetycznego i otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie.
18.09.2006 r. rozpoczęliśmy budowę kościoła.
10.09.2007 r. rozpoczęliśmy budowę budynku plebanii.
01.07.2011 r. zamieszkaliśmy na nowej plebanii.
20.05.2012 r. pierwsza Msza św. w Kościele Parafialnym - Uroczystość I Komunii Świętej.