Przypominamy, że poświęcony opłatek wigilijny Ks. Proboszcz rozprowadza osobiście w naszej parafii od początku jej  istnienia, obecnie pomaga też Ks. Wikariusz. Opłatek poświęciliśmy w niedzielę 04.11. Poświęcony opłatek stanowi szczególną więź ze wspólnotą parafialną. Ofiary za opłatek przeznaczone są  w całości na budowę kościoła – obecnie na spłacenie prac związanych z ociepleniem kościoła; jest to jedna z zasadniczych zbiórek na budowę naszej świątyni.
Proszę o pomoc, by nabyć opłatek w zakrystii. Będziemy  mieli  więcej czasu, by dotrzeć do tych, co nie  chodzą do naszego kościoła.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ul. Sadowej i przyległych, św. Siostry Faustyny oraz ul. Apollina - Ks. Krzysztof.

Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
17 XI  – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

Biuro parafialne  czynne w czwartek w godz. 17.oo -17.45.
Tel. Ks. Kanonik Wiesław Srogosz ,  Ks. Krzysztof Borowski – Krać  511 996 658

Msze św. : w Kościele Filialnym św. Faustyny: w niedzielę o godz. 9.oo;
                  tylko w piątek o godz. 17.oo, połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia;
                  w  Kościele Parafialnym św. Kingi: w niedzielę o godz. 10.3o – dla dzieci, 12.oo – Suma, 19.oo;
                  od poniedziałku do piątku Msza św. poranna o godz. 6.3o,
                  w soboty o godz. 7.3o,
                  Msza św. wieczorna codziennie o godz. 18.3o,
                  w środy Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy,
                  w czwartek po Mszy św.  adoracja Najświętszego Sakramentu,
                  w soboty Msza św. o godz. 18.3o z liturgii Mszy św. niedzielnej.

Msza Św. jest najdoskonalszą modlitwą Kościoła. Zamówić i ofiarować Mszę Św. jest najpiękniejszym darem
jaki można ofiarować człowiekowi, którego się kocha. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych.
Można zamówić również tzw. Mszę św. - Gregoriankę tzn. odprawiane są Msze św. w intencji zmarłego
przez kolejne 30 dni.

BUDOWA: Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę.

Zachęcamy do złożenia w banku zlecenia stałego na przekazanie co miesiąc pewnej kwoty na cele kultu religijnego.

Sakrament chrztu jest udzielany w II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.oo.
Inny termin do uzgodnienia z Ks. Proboszczem.

Przypominamy, że dzieci i młodzież przystępują do sakramentów św. – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do Bierzmowania w parafii, w której mieszkają. Osoby, które nie chodzą na religię lub zamiast religii chodzą w szkole na zajęcia z etyki, nie mogą być dopuszczone do sakramentów.

W tym roku szkolnym  I Komunia św. dla dzieci kl. III będzie w 3 niedzielę maja t.j. 19.05.2019 r. o godz. 10.oo /wspólna dla grupy parafialnej i CET/
Prosimy o przyniesienie świadectwa chrztu dzieci. Nie dotyczy osób, które były chrzczone w naszej parafii.
Osoby spoza parafii muszą mieć zgodę proboszcza z parafii w której mieszkają.
Spotkania dzieci przygotowujące do I Komunii św. - katecheza parafialna - odbywa się w  czwartki o godz. 18.oo w Oratorium.

Dziewczęta zapraszamy do śpiewu w scholi. Spotkanie w niedzielę o godz.10.oo w kościele.

Oaza Dzieci Bożych na zasadach Ruchu Światło-Życie ks. Blachnickiego ma spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.3o w Oratorium..
Propozycja skierowana jest do dzieci od 1 do 6 klasy szkoły podstawowej.

Zbiórka ministrantów młodszych i aspirantów – chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w środę o godz. 17.3o.
Byłych ministrantów, lektorów zapraszamy do dalszej służby i aktywnego włączenia się do LSO - służąc na sumie o godz. 12.oo.

Spotkanie przed bierzmowaniem w piątek o godz. 19.oo w Oratorium.

Od 10 września br. rozpoczął działalność Katolicki Telefon Zaufania. Będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 17.00 do 21.00. Numer telefonu: 58 380 21 41

Od 07.10. rozpoczyna się Morze Modlitwy – Zawierz Maryi swoją miejscowość;  odmawiając dziesiątkę różańca każdego dnia przez 2 miesiące do 08.12..

Za tydzień będziemy gościli przedstawicieli naszego Seminarium Duchownego z Oliwy, którzy będą zbierać ofiary na potrzeby seminarium.

Życzymy obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze – Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, zapewniając o pamięci modlitewnej; a wszystkim Gościom i Parafianom życzymy radosnego przeżywania niedzieli, a na nadchodzący tydzień pracy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Polećmy opiece Matki Bożej naszą Ojczyznę i nasze sprawy osobiste – Pod Twoją Obronę.