Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

W poniedziałek 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek 18.09. na Mszy Świętej o godz. 18.3o.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
           21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Biuro parafialne  czynne w czwartek w godz. 17.oo – 17.45.
Tel. Ks. Kanonik Wiesław Srogosz 501 571 567,  Ks. Krzysztof Borowski – Krać  511 996 658

Msze św. : w Kościele Filialnym św. Faustyny: w niedzielę o godz. 9.oo;
                  tylko w piątek o godz. 17.oo, połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia;
                  w  Kościele Parafialnym św. Kingi: w niedzielę o godz. 10.3o – dla dzieci, 12.oo – Suma, 19.oo;
                  od poniedziałku do piątku Msza św. poranna o godz. 6.3o,
                  w soboty o godz. 7.3o,
                  Msza św. wieczorna codziennie o godz. 18.3o,
                  w środy Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy,
                  w czwartek po Mszy św.  adoracja Najświętszego Sakramentu,
                  w soboty Msza św. o godz. 18.3o z liturgii Mszy św. niedzielnej.

Msza Św. jest najdoskonalszą modlitwą Kościoła. Zamówić i ofiarować Mszę Św. jest najpiękniejszym darem
jaki można ofiarować człowiekowi, którego się kocha. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych.
Można zamówić również tzw. Mszę św. - Gregoriankę tzn. odprawiane są Msze św. w intencji zmarłego
przez kolejne 30 dni.

BUDOWA: Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę.
Zakończyliśmy prace przy ociepleniu kościoła.

Zachęcamy do złożenia w banku zlecenia stałego na przekazanie co miesiąc pewnej kwoty na cele kultu religijnego.

Sakrament chrztu jest udzielany w II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.oo.
Inny termin do uzgodnienia z Ks. Proboszczem.

Przypominamy, że dzieci i młodzież przystępują do sakramentów św. – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do Bierzmowania w parafii, w której mieszkają. Osoby, które nie chodzą na religię lub zamiast religii chodzą w szkole na zajęcia z etyki, nie mogą być dopuszczone do sakramentów.

W tym roku szkolnym  I Komunia św. dla dzieci kl. III będzie w 3 niedzielę maja t.j. 19.05.2019 r.
Spotkanie z rodzicami  ze szkoły CET w poniedziałek 17.09. w kościele o godz. 19.oo.
Spotkanie z rodzicami dzieci z parafii we wtorek 18.09. w kościele o godz. 19.oo.
Prosimy o przyniesienie świadectwa chrztu dzieci. Nie dotyczy osób, które były chrzczone w naszej parafii.
Osoby spoza parafii muszą mieć zgodę proboszcza z parafii w której mieszkają.
Spotkania dzieci przygotowujące do I Komunii św. - katecheza parafialna - odbywać się będzie w  czwartki.
Pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci w czwartek o godz. 18.oo w Oratorium.

Spotkanie młodzieży kl. III Gimnazjum przed bierzmowaniem w piątek o godz. 19.oo w Oratorium.

Dziewczęta zapraszamy do śpiewu w scholi. Spotkanie w przyszłą niedzielę o godz.10.oo w kościele.

Chcielibyśmy założyć Oazę Dzieci Bożych na zasadach Ruchu Światło-Życie ks. Blachnickiego.
Propozycja skierowana jest do dzieci od 1 do 6 klasy szkoły podstawowej.
Spotkania są raz w tygodniu, trwają max 1,5 godz.
Pierwsze spotkanie informacyjne z zapisami w niedzielę, 16.09 po Mszy o godz. 10.3o w Oratorium.

Planujemy pielgrzymkę do Torunia w sobotę 29.09. Koszt wyjazdu 130 zł. zapisy w zakrystii.
W ramach kosztów licząc na ok. 30 osób wchodzi: przejazd autokarem, przewodnik, obiad oraz wstępy do czterech miejsc: Katedra, Ratusz, Świat Toruńskiego Piernika, Muzeum Historii Torunia.
Mszę św. odprawimy w  Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.
Wyjazd planowany o godz. 7.oo, powrót ok. 20.oo.

"Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia Artis” w Kowalach zaprasza chętne dzieci, młodzież jak również dorosłych do nauki gry na instrumentach oraz nauki śpiewu. Szkoła prowadzi także zajęcia rytmiki dla najmłodszych dzieci. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.nsmartis.com".

Od 10 września br. rozpoczął działalność Katolicki Telefon Zaufania. Będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 17.00 do 21.00. Numer telefonu: 58 380 21 41

Życzymy obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze – Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, zapewniając o pamięci modlitewnej; a wszystkim Gościom i Parafianom życzymy radosnego przeżywania niedzieli, a na nadchodzący tydzień pracy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Polećmy opiece Matki Bożej naszą Ojczyznę i nasze sprawy osobiste – Pod Twoją Obronę.

Zmarł nasz parafianin + Hubert Reclaf l. 69. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
Pogrzeb w środę – Msza św. o godz. 11.3o w kościele filialnym.