Witamy w naszej parafii wszystkich gości. Życzymy miłego i zdrowego wypoczynku
  i zapraszamy do wspólnego trwania przy Bogu w czasie naszych wspólnych modlitw.

Z dniem 01.07.  rozpoczął w naszej parafii posługę  ks. Krzysztof  Borowski – Krać.
Życzymy Mu wielu łask i opieki Bożej, wstawiennictwa naszej patronki św. Kingi, życzliwości parafian i dużo zdrowia.

Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół
do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy
z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

Msze św. : w Kościele Filialnym św. Faustyny: w niedzielę o godz. 9.oo;

w  Kościele św. Kingi: w niedzielę o godz. 10.3o, 12.oo – Suma, 19.oo;

w środy połączona z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy;
                  w czwartek po Mszy św. o godz. 18.3o adoracja Najświętszego Sakramentu;
                  w soboty Msza św. o godz. 18.3o z liturgii Mszy św. niedzielnej.

Na czas urlopowy i wakacyjny w miesiącu lipcu i sierpniu zostają zawieszone Msze św.
w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 6.3o i w sobotę 7.3o
oraz w kościele filialnym w piątek o godz. 17.oo.
W tygodniu zapraszamy na Msze św. codziennie o godz. 18.3o w kościele parafialnym.

Msza Św. jest najdoskonalszą modlitwą Kościoła. Zamówić i ofiarować Mszę Św. jest najpiękniejszym darem jaki można ofiarować człowiekowi, którego się kocha. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Można zamówić również tzw. Mszę św. - Gregoriankę tzn. odprawiane są Msze św. w intencji zmarłego przez kolejne 30 dni.

Biuro parafialne  czynne w czwartek w godz. 17.oo – 17.45.
Tel. Ks. Kanonik Wiesław Srogosz 501 571 567.

BUDOWA: Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na  budowę. Trwają prace przy ociepleniu kościoła.
Za tydzień zbiórka do puszki na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Oliwie.

Zachęcamy do złożenia w banku zlecenia stałego na przekazanie co miesiąc pewnej kwoty na cele kultu religijnego.

W środę zapraszamy dzieci do wspólnego wyjścia do kina na film Iniemamocni 2.  Koszt 10 zł.
Zapisy w zakrystii. Spotykamy się w środę o godz. 10.3o przy Biedronce, powrót ok. 15.oo.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać gazetkę CARITAS oraz ulotkę dotyczącą segregacji śmieci.

Życzymy obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze – Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, zapewniając o pamięci modlitewnej; a wszystkim Gościom i Parafianom życzymy radosnego przeżywania niedzieli, a na nadchodzący tydzień pracy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

Polećmy opiece Matki Bożej naszą Ojczyznę i nasze sprawy osobiste – Pod Twoją Obronę.