Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu.
Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej
do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia
i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję.
Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym codziennie po Mszy Świętej wieczornej,
w niedzielę o godz. 8.3o w kościele filialnym. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

Msze św. : w Kościele Filialnym św. Faustyny: w niedzielę o godz. 9.oo;
                  tylko w piątek o godz. 17.oo;

w  Kościele św. Kingi: w niedzielę o godz. 10.3o, 12.oo – Suma, 19.oo;
                  od poniedziałku do piątku o godz. 6.3o i 18.oo,/ zmiana ze względu na Biały Tydzień/
                  w sobotę o godz. 7.3o i 18.3o  /zmiana godz. Mszy św. w sobotę rano/
                  w środy połączona z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy;
                  w czwartek po Mszy św. o godz. 18.3o adoracja Najświętszego Sakramentu;
                  w soboty Msza św. o godz. 18.3o z liturgii Mszy św. niedzielnej.

Msza Św. jest najdoskonalszą modlitwą Kościoła. Zamówić i ofiarować Mszę Św. jest najpiękniejszym darem jaki można ofiarować człowiekowi, którego się kocha. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Można zamówić również tzw. Mszę św. - Gregoriankę tzn. odprawiane są Msze św. w intencji zmarłego przez kolejne 30 dni.

Biuro parafialne  czynne w czwartek w godz. 17.oo – 17.45.
Tel. Ks. Kanonik Wiesław Srogosz 501 571 567, Ks. Krzysztof Gabański 504 135 160.

BUDOWA: Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na  budowę.

Zachęcamy do złożenia w banku zlecenia stałego na przekazanie co miesiąc pewnej kwoty na cele kultu religijnego.

Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę 27.05. o godz. 10.3o.

Spotkania dzieci przygotowujące do Rocznicy I Komunii św. - w kościele dla grupy parafialnej i z CET:
w poniedziałek 21.05 i środę 23.05 o godz. 17.oo.
Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę 26.05. o godz. 17.oo.

Chcemy założyć chór parafialny.  W dalszym ciągu zapraszamy osoby, które chciałyby śpiewać w chórze w  środę 23.05. o godz. 19.oo do naszego Oratorium.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać gazetkę CARITAS oraz ulotkę dotyczącą segregacji śmieci.

Nasza Parafia organizuje wyjazd  na spotkanie młodzieży w Lednicy które odbędzie się 2 czerwca br.
Zapisy u ks. Krzysztofa. Koszt 60 zł

Seniorów zapraszamy do Domu Kultury w Kowalach na tzw. Aktywne wtorki. We wtorek 22.05. w godz. 17.oo -  18.oo spotkanie z lekarzem geriatrą Dagmarą Wiewiórkowską – Garczewską
n.t. Suplementy diety, nie dajmy się zwariować.

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej Artis odbędzie się 25.05. o godz. 17.oo w naszym Oratorium.
Jak co roku uczniowie zaprezentują się w repertuarze wiosennym, nie zabraknie znanych melodii i piosenek.
Zachęcamy do udziału w koncercie zwłaszcza dzieci, z okazji Dnia Dziecka, dla których będzie to wspaniała okazja, aby posłuchać na żywo takich instrumentów jak skrzypce, flet czy gitara.

Radni sołectwa Kowale z sołtysami Kowal i Babiegodołu zapraszają na Rodzinne Podchody Rowerowe
w przyszłą niedzielę 27 maja o godz. 13.oo.  Zbiórka przy stacji benzynowej w Bąkowie, meta w Kolbudach.

W dniu 16 czerwca sobota przypada kolejna rocznica kanonizacji św. Kingi i nasz Odpust Parafialny.
Uroczystą sumę odpustową planujemy na godz. 12.oo. Kazanie wygłosi Ks. Adam Jeszka, który w tym roku prowadził w naszej parafii rekolekcje.
Po południu tego dnia od godz. 15.oo organizujemy festyn parafialny, w czasie którego będziemy mieli zabawę fantową, Stąd prośba o przyniesienie fantów z zasobów domowych tzw. odpustówek lub gadżetów z firm, w których państwo pracujecie.

Życzymy obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze – Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, zapewniając o pamięci modlitewnej; a wszystkim Gościom i Parafianom życzymy radosnego przeżywania niedzieli, a na nadchodzący tydzień pracy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Polećmy opiece Matki Bożej naszą Ojczyznę i nasze sprawy osobiste – Pod Twoją Obronę.