Wprowadzenie Obrazu MBT 18.04.2021 r.

Weźcie obraz Matki Bożej i dajcie jej honorowe miejsce w waszym domu. To miejsce stanie się miniaturą sanktuarium, gdzie ten łaskami słynący obraz dowiedzie mocy swojego działania poprzez stworzenie świętej rodziny i formowanie świętych członków jej rodziny” mówił O. Józef Kentenich, założyciel Ruchu Szensztackiego.

Obraz został umieszczony w Prasanktuarium Schoenstatt 19 Kwietnia 1915, krótko po tym wydarzeniu nadano mu tytuł „Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej”. Obraz ten był bardzo powszechny w tamtym okresie, znany pod nazwą Refugium Peccatorum (Schronienie, Ucieczka grzeszników). Został on namalowany przez Luigiego Crosio (1835-1915), portrecisty z Turynu, we Włoszech w 1898 r.

Tytuł Matka Trzykroć Przedziwna wskazuje na wyjątkowe działanie Boga w Trójcy Świętej Jedynego w osobie Maryi jako:
· wybranej córce Boga Ojca,
· Matce Syna Bożego,
· Oblubienicy Ducha Świętego.

Obecny w kapliczce obraz Maryi odzwierciedla głęboką więź Chrystusa i Maryi. Także zadanie Maryi jako Matki i Wychowawczyni w dzisiejszych czasach jest w tym obrazie zawarte przez to, że Jej pełne miłości oczy są wciąż zwrócone na tego, kto na ten obraz spogląda.

Obraz - kopia została namalowana przez naszego parafianina Janusza Kulikowskiego. Bóg zapłać Mu za ten dar dla naszej wspólnoty.
Na Mszy św. obecna była Rodzina Pana Janusza i Rodzina Szensztacka działająca w naszej parafii.

Modlitwa poświęcenia się Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej

O Pani moja i Matko moja!
Tobie poświęcam się całkowicie. Ofiarowuję Ci
dzisiaj mój wzrok, mój słuch, moje usta, moje
serce, całego siebie bez żadnych zastrzeżeń.
A jeżeli już do Ciebie należę, o dobra Matko,
to proszę Cię, strzeż mnie jako Twojej własności
i Twojego dobra.
Amen

środa, 21 kwiecień 2021